Aktualności - ZSP6

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 34
W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 6 W ZABRZU
INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Zasady rekrutacji do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu
na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej nr 34 na rok szkolny 2023/2024 odbywa się na podstawie:

• ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz. U. z 2019 r. poz.1148 z późniejszymi zmianami),
  • Uchwała NR XXXVIII/429/17 RADY MIASTA ZABRZE z dnia 13 marca 2017 r.  w sprawie określenia w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych ogólnodostępnych, prowadzonych przez Miasto Zabrze, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej ogólnodostępnej, kryteriów i przyznania każdemu kryterium liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych   do potwierdzenia tych kryteriów,
  • Zarządzenia Nr 54/WO/2023 Prezydenta Miasta Zabrze z dnia 26 stycznia 2023 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Miasto Zabrze, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły

Składanie zgłoszeń (zapisywanie dzieci zamieszkałych w obwodzie) do Szkoły Podstawowej nr 34
Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 34 przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 34 mają zapewnione miejsce i są przyjmowani na podstawie zgłoszenia rodzica/prawnego opiekuna, bez postępowania rekrutacyjnego.
Składanie zgłoszeń (zapisywanie dzieci) w sekretariacie szkoły .
Składanie wniosków kandydatów spoza obwodu do Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu (na wolne miejsca)

Rekrutacja uzupełniająca do Szkoły Podstawowej Nr 34
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 6 w Zabrzu.

Składanie wniosków kandydatów spoza obwodu
do Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu (na wolne miejsca)

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 34 są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania uzupełniającego.

Postępowanie przeprowadza się na wolne miejsca, na podstawie kryteriów zawartych w Uchwale NR XXXVIII/429/17 RADY MIASTA ZABRZE z dnia 13 marca 2017 r.

Postępowanie uzupełniające przeprowadza się na wniosek rodzica (prawnego opiekuna) kandydata.

Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 34 dla dzieci zamieszkałych poza obwodem można dokonywać w terminie od 21 sierpnia 2023  do 22 sierpnia 2023 od do godz. 15.00 do Sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu.

Wyniki rekrutacji

Komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do danej szkoły, jeżeli w wyniku postępowania rekrutacyjnego kandydat został zakwalifikowany i złożył wymagane dokumenty.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego podane zostaną do publicznej wiadomości w dniu 30sierpnia 2023 r. od godz. 12.00 w formie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

DRUKI:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6